Stalo se...
Metro motol
18062011248.jpg, 112kB
hnedula.gif, 1,1kBBudoucí metro
    18.6.2011 DPP uspořádal akci otevřených dveří budoucího metra do Motola. Bylo to naprosto super vidět budoucí domov "krtka". Už se těším, až se tudy projedu. Nejzajímavější byl fakt, že se každý kubík betonu kontroloval, zda je ok. A další udivující byl stroj, kterým vrtali tunel. Ale klobása tomu všemu dala vrchol:-).
Výprava středoškoláků do Krkonoš
11062011231_small.jpg, 43kB
hnedula.gif, 1,1kB My, co jsme tam byli
     10.-12.6.2011 proběhl výlet skupiny náboženství středoškoláků ze žižkovské farnosti do Krkonoš. Program byl opravdu bohatý. Byly jsme na Sněžce, pak přes Výrovku a Luční boudu jsme šli do Pece pod Sněžkou a zpět autobusem, který jsme málem nestihli, do Maršova do kostela na kůr, kde jsem hrál na varhany, Pak jsme se tam chvíli pomodlili a udělali prohlídku věže a varhan a šli do chalupy na táborák. Bylo to fajn, alespoň z mé strany. Doufám, že od vás taky... Snad někdy zas zopakujeme:-). Těším se!
Noc kostelů
P1100070.jpg, 112kB
hnedula.gif, 1,1kB Promítání historických fotek o kostele
     27.5.2011 proběhla oblíbená celoevropská akce Noc kostelů. Princip byl obdobný jako loni, tak asi není nutné nic dodávat. Jen že návštěvnost byla veliká, ohlasy kladné, jak na program ,tak i na sbor Victoria, který tu vystoupil. Tímto mu ještě děkuji, resp. každému členu, resp. tomu, kdo si to tu přečte,takže vlastně jako první sobě:-). Né to byl vtip! Bylo to moc fajn a těším se zas na příští rok.
Svatba Milady a Pavla
_DSC2015_small.jpg, 43kB
hnedula.gif, 1,1kB Davy, davy a zase davy
     Moje sestra už není Revendová, protože se 30.4.2011 vdala do rukou svého muže Pavla. Atmosféra super, super super, kostel plný. Tak není co dodat, než je oddat:-). A tak se taky stalo a následně oslavilo:-). Jen pro úplnost, já byl za svědka:-). Tak je to pravda! Jsem toho všeho svědek spolu s dalšími zástupy lidí, kterou jsou na fotkách. Něco jako v evangeliích, ty zázraky, co tam jsou popsány ty, taky vidělo spousta lidí, tak je blbost tomu nevěřit. To by byla stejná blbost, jako kdyby někdo popřel tuhle svatbu! :-)
Půlnoční mše
P1090623.jpg, 112kB
hnedula.gif, 1,1kB Diriguji a diriguji až se ze mě kouří:-)
     24.12.2010 byla opět půlnoční mše. Pro jistotu napíšu, že byla opravdu o půlnoci, tedy v 24 hodin, nebo 00:00 hodin? Přemýšlejte:-). Nicméně to bylo přesně o půlnoci. Zdůrazňuji to proto, že to tak vždy být nemusí, ale může být "půlnoční" třeba už v 16 hod., třebas kvůli matkám s dětmi. I já jsem byl malé dítě a na půlnoční jsem nechodil. Ale teď chodím a rád, protože atmosféra je báječná. A teprve teď začínají církevně Vánoce. A to je bezva. Z obchodů výzdoba mizí, ale křesťané slaví!
Oslava narozenin serveru
P1090429_small.jpg, 43kB
hnedula.gif, 1,1kB Úžasný dort k této příležitosti, Lucko děkujeme!
     6.11.2010 proběhla opět oslava narozenin, resp. naistalovatin serveru. Pokud se vám to někomu zdá divné, tak vězte, že nejste sám/a. Ovšem tato akce je úmyslně praštěná. Ale hlavně se tu tak nenápadně slaví mé narozeniny, které jsou v červeni a tudíž tu nikdo moc není a není s kým slavit. Tak proto se to přesunulo jinam. Něco jako v liturgickém roce, pokud je nějaký významný svátek v době postní, tak se přesouvá na někdy jindy:-).
Karlovy vary
23102010140.jpg, 112kB
hnedula.gif, 1,1kBTak tady to vře...
     23.10.2010 jsem si udělal s rodinkou jednodenní výlet do Karlových var. To, že to tam opravdu vaří je patrné z fotky. Nemají to hrnec na sporáku, ale má to být karlovarský pramen. A zřejmě také je:-). Já osobně moc nemusím tuto vodu pít, pač nechci, aby se mi dělal v organismu krasový jev:-). Ale pokud Vám to chutná, tak proč ne... Já se procházel okolo a něco z toho zaznamenal... Ale ne všechno, páč taky musím mít nějaké to tajemství, ne? :-)
Chalupa, chalupa a zase chalupa
02102010127_small.jpg, 43kB
hnedula.gif, 1,1kB Pohled na louky, lesy, pole, lán:-)
     2.10.2010 bylo hezky, a tak jsme jeli na chalupu do Krkonoš, kterou máme v Horním Maršově. Je tam překrásně a pokud je ještě pěkné počasí, tak to stojí opravu za to! Tyto fotky jsou z procházky na Rýchory, kam jsme se vydali na houby. Já houby nejraději smažené, ale procházka po lese je tak jako tak hezká.
Národní pouť k sv. Václavu
28092010062.jpg, 112kB
hnedula.gif, 1,1kB Slavnostní průvod na pódium s ostatky
     Můj jmenovec slaví 28.9. a já tam nesmím chybět! Ale hlavně je tam vždy krásná atmosféra a spousta lidí i přes nepřízeň počasí. Hraje velký orchestr a sbor. A ještě něco... Hrají Ebenovo ordinárium, to je mé oblíbené a můj oblíbený žalm. Tak je to několik důvodů, proč jít. Ale hlavně... Člověk vydává svědectví o své víře a že mu lidé kolem něho (jak ti současní tak předešlí) nejsou lhostejní a chce se podělit o radost ze slavnosti i s ostatními. Neboť sdílená radost je dvojnásobná radost. A proto věřící lidé chodí do kostela:-). Juch!
Vypuštěná Hostivařská přehrada
19092010053_small.jpg, 43kB
hnedula.gif, 1,1kB Obrázek starého náhonu na dně
     19.9.2010 se mi naskytl pohled, který se nenaskýtá příliš často. Avšak já mám vypuštěné či staré objekty opravu rád, a tak jsem se vydal i sem. A vidět toho bylo opravdu hodně. Na obrázku je třeba vyfocen starý náhon, který tu dříve byl. Hostivař opravdu v sobě skrývá poklady. Byl to zajímavý pohled na místo, které je normálně zaplavenou vodou. A procházet se tam, to je ještě lepší! Nechtěl bych být ale v kůži lidí, kteří museli toto místo opustit. Avšak i dnes by některé lokality zasloužily spíše zaplavit a nebo vybudovat hlubší koryta řek. Je to opravdu chyba "přírody", že jsou tak často povodně, když koryta řek nejsou pomalu znatelná, jak jsou mělká??? A nebo když člověk svádí veškerou vodu z měst a střech do kanalizace? Kolik musí být vody jen z celé Prahy... A pak se divíme, že jsou bleskové povodně!
eFKa fest
26082010012.jpg, 112kB
hnedula.gif, 1,1kB Papáme, mňam
     Již tradičně jsem 26.8.2010 uspořádal tzv. eFKa fest. I tento byl moc fajný, jako každý před tím a také jedinečný, jako každý před tím. Opět jsme jeli vlakem, ale tentokrát ze i do Strančic jsme nešli pěšky, nýbrž autobusem. beo, nevíš proč? Ale i tak to bylo moc fajné a kdo nebyl se ošidil o pěkné zážitky (že Tome a Hanko). I počasí nám přálo, jako kdybychom to měli zamluvený. Už se těším zas na další:-).
Orelská pouť na Hostýně a Kroměříž
220820101056_small.jpg, 43kB
hnedula.gif, 1,1kB Slavnostní průvod
     Slovo dalo slovo a najednou jsem se 20. srpna až 22. srpna 2010 ocitl v Kroměříži na ukončení setkání katolické mládeže. V sobotu ráno jsme jeli na Hostýn, kde se každoročně koná tzv. Orelská pouť. Jen tak na okraj, Orlové jsou obvykle věřící sportovní sdružení. Byla to veliká a krásná akce. Plno lidí a vůbec to všechno bylo fajn. Všem moc doporučuji.
Terka fest
19082010990.jpg, 112kB
hnedula.gif, 1,1kB Pohled do údolí Prachovských skal
     19.8.2010 jsme se s Karlem vydali do Jičína za Terkou. Cesta byla celkem v pohodě až na pár detailů... že Karle??? :-). Přijeli jsme na místo, kde jsme byli mile uvítáni né jen Terkou, jak se dalo čekat, ale i její mladší sestrou. Po sléze jsme se vydali do víru velkoměsta Jičína, kde jsme si koupili něco malého k jídlu a pak plni energie vyrazit do Českého Ráje, resp. do Prachovských skal. Od tohoto krásného výletu nás neodradil ani déšť, který zprvu byl. Naštěstí pak ustal a my jsme se mohli kochat krásami skal. Po dostatečné procházce nám vytrávilo, a proto jsme se přesunuli do centra Jičína, kde jsme navštívili mexickou restauraci. Já jsem si dal něco jako palačinku plněnou masem a vším možným jiným. Bylo to moc dobré. A protože nám zbyl ještě čas, navštívili jsme tamější rozhlednu, resp. bránu. Pak jsme ještě chvíli popovídali a rozešli jsme se zpět do svých domovů. Moc pěkný výlet a vůbec všechno bylo moc fajn.
Šnepov
18082010978_small.jpg, 43kB
hnedula.gif, 1,1kB Bylo nás pět:-))). (Né jen čtyři + samospoušť).
     18.8. jsem ještě k Karlem a Jitkou uskutečnil výlet za kamarádkou Markétou do Šnepova k ní na chalupu. Cesta byla příjemná, vlak jel dobře a dokonce relativně včas. Výletík to byl nádherný. Velice pozitivně hodnotím pohostinnost Markéty, která nám spolu s její mamkou připravila výborný oběd. Měli jsme kuře nebo řízek s bramborem či knedlíkem. Mohli jsme si vybrat. A tak já jsem si vybral od každého kus a měl jsem všechno. Ale samozřejmě jen proto, abych tady mohl vychválit, jak obojí bylo výborné. Vše dopadlo suprově, jen na zpáteční vlak jsme trochu pospíchali. Ale nakonec stihli a já večer mohl hrát na varhany!
Polsko
04082010863.jpg, 112kB
hnedula.gif, 1,1kB Moře s přístavem
     Od 1. srpna do 9. srpna jsem byl v Polsku. Ubytovaný jsem byl u Jezuitů v přístavním městě Kdynia. Moře, moře, moře. To bylo to hlavní, co jsme tam chtěli vidět a taky jsem to viděl. A to že nelžu dokládám jako obvykle ve fotoalbu. Nádherné přístavy, pláže, lodě, i jízda po moři. Fascinující západ slunce. Ale nebylo to jen tohle, co mě fascinovalo. Naprosto suprové byly polské zákusky... No, zákusky. Oni to nemají na kousky k zakousnutí, jako my, ale prodávají to ve velkém a člověk si řekne kolik chce a oni mu to ukrojí, zváží, prodají. On to pak zaplatí papá to a chutná to. No, jinak naprosto neznámou věc zde ještě musím zmínit... Koupal jsem se, bylo to studené, neb to byl (a asi i pořád je:-)) Balt, ale to by jeden neřekl, voda byla pěkně slaná:-))). Vím to, protože jsem ji ochutnal. A to ne jen při koupání, ale i v podobě ryb, které jsem si tam dával a které byly taky naprosto bezkonkurenční.
Adršpašsko-teplické skály
21072009125_small.jpg, 43kB
hnedula.gif, 1,1kB Že by to byly skály?:-)))
     Tato monumentalita je opravdu nádherná a já se na ni 21.7.2010 přišel podívat! Kam se hrabe kamen v močovodu člověka na takové hle "balvany"! Zde by asi rozbíjení ultrazvukem (jako u lidí) nepomohlo. A proč taky? Zde nikomu nepřekážejí a naopak zkrášlují naši vlast. Ale to se musí vidět na vlastní oči. Fotky nestačí. Nádhera, nádhera, nádhera. A hned po příjezdu jsem si musel pustit pohádku Třetí princ, která zde byla filmovaná. Já teď mohu potvrdit, že tomu tak bylo a s vámi se rozdělit o zážitek, alespoň v podobě fotek.
Sborové soustředění
03082009203.jpg, 112kB
hnedula.gif, 1,1kB Jak jsme nacvičovali venku
     V termínu od 15. července do 19. července se uskutečnilo sborové soustředění, pochopitelně sboru. kde zpívám. Pokud se ptáte v jakém hlase tak v TENORU, kde jinde, že:-)? Jinak soustředění bylo naprosto super! Pravda, hodně jsme tam zpívali, resp. sbořili, ale nic jsme nezbořili:-D. bylo to bezva, protože to bylo za prvé venku pod stromem a za druhé, pak by to nebylo soustředění. Když jsem odjížděl, tak jsem byl tak soustředěný, až hanba:-D. Nálada parádní, lidi super, zábava, prostě nádhera. Dokonce jsme měli v neděli i koncert, který se né jen povedl, ale i přišlo asi přes 50 lidí. Úžasný zážitek, už se zas na něco podobného znovu těším.
Noc kostelů
20100528_small.jpg, 43kB
hnedula.gif, 1,1kB Můj bratr, jako průvodce
     Skvělá, bezvadná atd. akce, uskutečněna 28.5.2010! To nejde jinak vyjádřit. Tento rok se poprvé české kostely zapojily do tzv. Noci kostelů ( www.nockostelu.cz). Zde se prezentovaly ve své nádheře prosté veřejnosti a měli jí ukázat, co v sobě skrývají nádherného. Nejednalo se o nic náboženského, ale naopak to bylo zaměřeno na prostou veřejnost, prostě pro kohokoliv, koho tyto stavby jakkoliv zajímají. Program vytvářeli dobrovolníci z farnosti i mimo ni. Já jsem "pořadateloval" v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně spolu s dalšími pomocníky. Mojí náplní byla prezentace historické fotodokumentace a výklad historie farnosti a kostela. Akce se povedla a na naší prohlídku kostela přišlo cca 1600 lidí za večer. Už se těším na příští rok!
Další eFKa fest!
24042010702_small.jpg, 43kB
hnedula.gif, 1,1kB Měli jsme i transparent:-)
     24.4.2010 se uskutečnil další ze série eFKa festu. Ač to bylo na konci dubna, tak přesto to byl zimní eFKa fest, neb se to dříve nestihlo:-). Tentokrát bylo úplně jiný, než obvykle. Zaprvé s námi jeli zas jiní lidé (Karel, Lucka, Tomáš, já a Hanka s děťátkem Martinkem), ale také jsme měli transparent, což bylo mé dílo, Karel vymyslel text. Dále Evička měla doma na návštěvě babičku, a tak jsme strávili odpoledne na louce na trávě a vymýšleli blbosti - jak jinak ( hra na trávu). Nic méně po dobrém obědě, na který jsme zašli do nedaleké restaurace, se to hodilo. Podle mého názoru se to opravdu povedlo a budu na tuto sobotu dlouho vzpomínat. Až na to, že nám ulej autobus a do Strančic jsme pak museli pěšky:-).
Pohřeb dědy
P1010820_small.jpg, 43kB
hnedula.gif, 1,1kB Rozloučení u hrobu
     Tak už to v životě chodívá. Lidé se rodí, ale i umírají. A 12.4.2010 to byla zrovna ta druhá varianta. Můj děda byl moc fajn člověk. Za hodně věcí mu děkuji. Ale myslím, že věřící člověk nemusí být smutný, protože věří, že smrt je začátek života věčného. Něco jako porod. Dídě v břiše matky už by taky nemohlo žít, a proto se musí narodit do světa. A skoro vždy je to s brekem. Proč? Protože neví, co ho zde čeká za krásné chvíle. A přesně proto brečíme i my na pohřbech, protože nevíme, co nás pak čeká. Ale věřící člověk nemusí být smutný a brečet, ale radovat se, poučit se z chyb a jít dál. To je naše naděje. A tato naděje mě provází i zde a věřím, že mu je teď lépe, než zde na zemi, když ho zužovala dlouhodobá nemoc. Je fajn vzpomínat na všechny krásné chvíle, které jsem s ním zažil. Chci děkovat a v dobrém jít v jeho šlépějích (a to né jen proto, že se říká - a já si to taky myslím, že mu jsem hodně podobný). Je zajímavé, že všechny ty smutné a těžké chvíle člověk zapomene a pamatuje si jen to krásné. A z toho konce si pak člověk pamatuje jen to, že mu dosloužil do poslední chvíle, jak se sluší a patří, né jen u věřícího člověka:-))). Kéž by to dnešní svět uměl taky!
Velikonoce 2010
03042010645.jpg, 112kB
hnedula.gif, 1,1kB Začátek Velikonoc byl právě zde:-)
    Již jako každý rok jsem se účastnil oslav Velikonoc a ačkoliv chodím pravidelně každý rok, tentokráte to bylo jiné, než vždy. Za prvé šla ke křtu jedna moje známá, ale slavil jsem i poprvé Velikonoce v kostele sv. Prokopa na Žižkově. Musím zde uvést mé obrovské potěšení, které jsem zde získal, neboť vše bylo opravdu připraveno když né na 100% tak na 99,9999% :-). Je vždycky zajímavé pozorovat, jak která farnost se zhostí té obrovské slávy zmrtvýchvstání Páně. Ten úžasný efekt, jak lidé vchází s hořícími svícemi do tmavého kostela na znamení, že i zmrtvýchvstání Ježíše přineslo do našich temnot světa světlo, ale i to, když se po sléze slavnostně rozezvučely varhany oslavující tu obrovskou slávu zmrtvýchvstání. A to jsou jen střípky toho, co bylo. Celé mě to velice ohromilo a posunulo. Takže i všem zainteresovaným osobám tímto děkuji a povzbuzuji jen tak dál!
Vizitace v cizině aneb zoo Praha
03042010628_small.jpg, 43kB
hnedula.gif, 1,1kB Takto si žijí medvědi v zoo Praha
     V sobotu 3.4. 2010 jsem se byl s rodinkou podívat, jak si žijí medvědi a jiná zvířata mimo Hnědulkov. Sám mě tam vyslal velký šéf Hnědula, abychom se inspirovali a mohli zlepšovat podmínky i u nás. Musím tedy říci: "Kam se na ně hrabem!". Ale zas pravda je, že oni mají různé sponzory, což my ne. Ale i tohle se dá vyřešit a pokud chcete sponzorovat Hnědulkov, můžete nás kontaktovat!
     PS: Medvědů má ale Hnědulkov víc!
Zima
03082009203.jpg, 112kB
hnedula.gif, 1,1kB Pohled na snížek
    Ačkoliv se sem snažím psát jen opravdu hodně zajímavé věci, i tak jsem se rozhodl zmínit se o letošní zimě. Neboť to, co je vidět na obrázku, to není foceno na horách, ale v matičce Praze. A v tom je to právě zajímavé. Neboť tolika sněhu si já v Praze nepamatuji, a protože sníh naprosto miluji, bylo to pro mě tak okouzlující, že si to zasloužilo čestné místo i zde.
    A dlouho na ni budu vzpomínat...:-)
Postpůlnoční
    Pro velký úspěch jsme opakovali půlnoční mši, resp. hudbu, kterou jsme hráli na půlnoční. Repríza se uskutečnila 3.4. od 18 hod. Opravdu se to povedlo a chtěl bych zde doslova citovat jednoho člověka, který mi pak napsal: "Skvělí, bomba, super:-) tak nějak bych popsal dnešní mši...".
    Všem moc děkuji za jedinečný výkon a obrázky si můžete prohlédnout ve foto albech a audio ukázku stáhnout zde.
Půlnoční mše
P1070730.jpg, 112kB
hnedula.gif, 1,1kB Pohled z kůru do kostela
    Je již tradicí, že každoročně na Štědrý den přesně o půlnoci diriguji v kostele Nejsvětějšího srdce Páně půlnoční mši svatou. Znějí převážně české koledy zpívané smíšeným sborem s doprovodem orchestru. A letos tomu nebylo jinak. Myslím, že se to povedlo na špičkové úrovni. I vy si to můžete poslechnout zde. Chtěl bych tímto poděkovat všem, co se zúčastnili. Vím, že není samozřejmost takhle zpívat a hrát na Štědrý den o půlnoci, ale doufám, že všichni to děláme s radostí. Opravdu děkuji i jménem všech lidí, kteří děkovali mně, neboť bez každého z vás jednotlivě, by tohle všechno nemohlo vzniknout:-). Tak jménem všech děkuji za obrovský výkon, který jste vyzářili!
    Koukněte se ještě do foto alba - odkaz je výše, neboť tam najdete mnohem více fotek z této akce!
    PS: Jen se chci všem omluvit, že se nenahrálo Pojďte všichni k jesličkám a Narodil se Kristus Pán, protože jsem nepromazal nahrávadlo a nevešlo se to tam:-(.
Koncert kapely Lady Merlot
21072009125_small.jpg, 43kB
hnedula.gif, 1,1kB Lady Marlot v akci
     18.12.09 jsem se zúčastnil koncertu dívčí kapely Lady Merlot. Na tuto kapelu chodím vždycky rád, páč tam vystupují samé příjemné lidi a hrají pěkně. Ať si říká každý co chce, mně se to prostě líbí. Pokud se chcete dozvědět více o této kapele, tak klikněte na ladymerlot.blogspot.com.
Oslavy narozenin lidí :-)
13112009525.jpg, 112kB
hnedula.gif, 1,1kB Tomáš - jeden z oslavenců
    Seběhlo se toho hodně, nic méně jsem se zúčastnil těchto dvou oslav narozenin. Jedna byla v pátek 13.12.09 a slavil to můj kamarád ze ZŠ - Tomáš. Bylo to fakt zajímavé, především prostory, kde se to odehrávalo. Jednalo se totiž o prostory Neomluveného divadla. Bohužel jsem byl hodně utahaný, a tak jsem šel domů spát.
    V sobotu 14.11. jsem byl na oslavě Terezky. Bylo to ve stylu karnevalu, tak to bylo opravdu pěkné! Já jsem přitáhl kraví zvon a ona tam byla jako panenka, která když se natáhla, tak tančila. Ale nejvíce mě dostala jedna holka, která přišla za Facebook (viz fotogalerie). Bylo to oboje moc pěkné. Tímto také děkuji všem, že mě pozvali a těším se na příště!
Promoce
P1070551.jpg, 112kB
hnedula.gif, 1,1kB Aula, kde se to všechno odehrávalo
    25.11.09 byl pro mě slavný den. Ano byl to den, kdy jsem se důstojně promočil. Totiž chtěl jsem napsat, že jsem měl důstojnou promoci. Sice zatím to byla jen bakalářská, ale i tak je to pěkné a získat titul Bc. nebylo lehké:-)!
    Všechno se to odehrávalo na Malostranském náměstí v aule Profesního domu (budova MatFyz fakulty). A úžasné nebylo jen to, že na mě zbyl diplom, který teď mimochodem nevím kam dát, páč je hrozně velký, ale i to, že jsem měl promoční řeč. A kupodivu se líbila, i když jsem jí psal já sám osobně:-).
    Pak jsem to šel oslavit obědem do restaurace U Tří prasátek. Děkuji všem, co se přišli podívat, jako např. mé rodině a známým, ale i mým vrstevníkům, resp. mé vrstevnici Markétě, neboť tuto generaci tam zastupovala sama. Škoda. To bylo asi jediné co mě mrzelo, ale chápu,. že 12 hodin není úplně dobrá doba.
     Jinak více foto najdete jako obyč ve foto albech:-). Jupíííí!
Oslava narozenin serveru
P1070436.jpg
hnedula.gif, 1,1kB Uvítání vedoucího Hnědulkova
    31.10. 20009 byla oslava narozenin serveru. Měl jeden rok od nainstalování. Sešlo se nás tu opravdu hodně, něco kolem 15 lidí, a tak jsme mohli jeho narozeniny, resp. nainstalovatiny řádně oslavit. Dokonce ještě někteří přišli v různých maskách. Byl tu např. internetový prohlížeč Mozila Firefox, zmačkaný papír v tiskárně, trojský kůň a já jsem byl za počítač. Obrázky najdete ve foto albech. Oslava byla moc pěkná:-). Nechyběl ani přípitek, slavnostní rozstřihnutí pásky a dort, který jsem vlastnoručně udělal na jeho počest:-). Byl to krásný večer a tímto děkuji všem, co se zúčastnili a jakkoliv přispěli, aby tohle všechno mohlo vzniknout. A za rok zas!?
eFKa fest
27092009433.jpg, 112kB
hnedula.gif, 1,1kB Bylo nás pět
    Opravdu nás bylo pět, ale Beátka byla tak hodná a fotila. Jinak tato akce už je několikaletou tradicí. Jedná se o to, že kdo může a chce jede za eFKou do Popovic na jeden den. Schéma je následující. Chceme vidět eFKu a udělat si výlet -> vlakem do Stránčic -> pěšky do Popovic -> o program se stará eFKa -> zpět busem do Stránčic a vlakem do Prahy =====>>> úžasný den, pač všichni se máme rádi:-D.
Horní Maršov - víkend se spolužáky VŠ
04102009471_small.jpg, 43kB
hnedula.gif, 1,1kB 4 + 1 + foto = Všichni, kdo jsme tam byli:-)
    2. - 4.9.09 jsem byl se svými NEJspolužačkami z chemie (jsem tam jediný kluk:-() a s nejlepším kamarádem u nás v Krkonoších na chalupě. Byl tam s námi i pejsek Tony. Bylo to velmi humorné a ftipné a úžasné! Jeli jsme vlakem; cesta byla děsná, pač byla výluka. Nicméně jsme ji úspěšně zdolali a ocitli jsme se v lůně Krkonoš, resp. přírody. Hned druhý den jsme vyrazili na Sněžku. Autobusem jsme se vyvezli na Pomezní boudy a odtud pěšky. Na Sněžce už dokonce byl sníh (viz. fotogalerie). Zpátky jsme šli přes Polsko, Výrovku do Pece pod Sněžkou a odtud autobusem do Maršova. Pak jsem zahrál na varhany ve zdejším kostele a večer přijela ještě jedna spolužačka Rosana. Juchůůů. Pak jsme se šli projít po okolí a ona se zatím prospala. Přišli jsme a šli jsme taky spát.
    V neděli jsme se vydali na Rýchory. Už nebylo tak hezky, jako v sobotu, ale i tak na nás vykouklo sluníčko a den jsme si pěkně užili. Sic jsem dostal několikráte vynadáno, že zpátky jdem kus po silnici, ale to nevadí. A pak jsme se vrátili zase do matičky Prahy. Mám na to moc hezké vzpomínky!
Blatiny na Vysočině
15082009343.jpg, 112kB
hnedula.gif, 1,1kBHostující chalupa
    14.-15.8.09 jsem byl na chalupě u mé nejlepší kamarádky. Přijel jsem zas vlakem do Nového města na Moravě. Kupodivu to všechno jelo dobře, až na to, že jsem vystoupil o stanici dříve, protože toto malé město mělo dvě zastávky. Byl to trochu šok v devět večer vylézt z vlaku uprostřed lesa, nicméně jsem zavolal Hance a ona byla tak hodná a zajela si pro mě. Naštěstí jen kousek. Ale zavolat jsem mohl jen díky pohostinnosti místního (po)hostince, protože jsem měl vybitý mobil a musel jsem se tam napojit do elektrické sítě, resp. mobil se musel napojit:-). Tímto všem děkuji, že jsem nemusel příliš doplácet za svou blbost:-D
    Užíval jsem si volna. Bylo nás tam docela hodně, tak o zábavu bylo postaráno. Druhý den jsem k obědu udělal palačinky. Mňam. byly dobrý! No, a pak večer nastal čas loučení, protože jsem musel do své matičky Prahy, neb jsem byl dychtiv po studiu (Spíš jsem musel, než že bych dychtil:-D, protože jsem dělal v září státnice). Mám na to hezké vzpomínky a nelituji toho času, co jsem tam strávil, i když to bylo jen na chvíli. A krásná příroda okolo!
Šnepov
13082009313_small.jpg, 43kB
hnedula.gif, 1,1kB Pohled do krajiny
    13.8.09 jsem byl s kamarádem Karlem za jednou kamarádkou ze střední školy ve Šnepově kousek u Prahy. Bylo to tam moc pěkné. Tam i zpět jsme jeli vlakem, a dokonce jsme přijeli v čas. Dostali jsme tam papání - bylo výborné, čímž také tímto děkuji mamince Markéty. Prošli jsme se po okolí. Ale dvě věci mě tam zaujali. Za prvé vesnička to byla opravdu hrozně malinkatá - jen jedna ulice a zadruhé ačkoliv tam nebyl plyn ani kanalizace, tak tam byla cedule kanceláře Topení-voda-plyn:-). Ale je to hezká a klidná vesnička.
Starý Smokovec - Vysoké tatry
03082009203.jpg, 112kB
hnedula.gif, 1,1kB Pohled do údolí
    1. - 8.7.09 jsem byl s rodinkou na Slovensku ve Vysokých Tatrách. Bydleli jsme ve Starém Smokovci v ubytovně. Chodili jsme po horách, resp. po velikánech, protože výška, ve které jsme se nacházeli, nebyla zrovna malá. Byl jsem na Štrbském plese, Tatranské Lomnici, na Skalnatém plese, Svišťovce, Hrebienoku, u Studeného potoka, v Belianské jeskyni a v Popradském plese. Více foto s popisky naleznete ve fotogalerii.
Horní Maršov
21072009125_small.jpg, 43kB
hnedula.gif, 1,1kB Nová ručně vyrobená fasáda
    6. - 25.7.09 jsem byl v Krkonoších na chalupě. Ačkoliv jsem měl prázdniny, tak to byl pracovní měsíc, protože jsem se rozhodl opravit fasádu. Již minulý rok jsem začal štukovat a letos jsem to chtěl dovršit "pouze" nátěrem. Ačkoliv jsem to "jen" natíral, přesto to dalo zabrat. Ale výsledek stojí za to.
    Jediná komplikace byla ta, že docela často pršelo a přišla i vichřice. Což je zdokumentováno ve fotogalerii. I mně to jednou spláchlo zrovna nově natřenou zeď. Nicméně se to, myslím, docela podařilo.
Třeboň
01072009067.jpg, 112kB
hnedula.gif, 1,1kB Pohled na třeboňské rybníky
    30.6. - 3.7. jsem byl s rodinkou v Třeboni. Bydlel jsem v chatce a tu a tam jsem navštívil místní výbornou jídelnu, kde jsem naplnil svoje bříško nějakým dobrým papáním. Bylo to tam fakt dobrý a měli tam točenou Kofolu. Juchuuuu! Dokonce jsem i chodil po kultuře a přírodě.
Obhajoba bakalářské práce
    Tuto část webu začnu zlomovým okamžikem mého života. Obhájil jsem svojí bakalářskou práci. Stalo se to 1.6. 2009 a následně 7.6.2009 jsem udělal bakalářské státnice z chemie. Sic mě ještě v září čekaly jedny z techniky a informačních technologií, ale i tak jsem si prázdniny užil.
kurzy Excel Praha - počítačové kurzy Hindemith
Webmaster and © Václav Revenda 2013