O mně
O studiu
    Co bych tak mohl o sobě napsat. Pocházím z Prahy, kde jsem se i narodil. Studoval jsem základní školu na Jiřího z Poděbrad ( ZŠ Jiřího z Poděbrad) devět let. Od třetí třídy jsem začal hrát na klavír, a to mi vydrželo až do dnes.
    Po úspěšném ukončení povinné školní docházky a zdolání přijímacích zkoušek na gymnázium ( Gymnázium Evropská 33) jsem začal svůj studentský život na této škole. Doba studia trvala čtyři roky a během těchto let jsem se vzdělával ve středoškolských znalostech a také, protože jsem studoval na škole s hudebním zaměřením, v hudbě. Na tuto školu mám moc pěkné vzpomínky. Ale hlavně na lidi, kteří ji tvořili. A to jak v řadě studentů tak i profesorů a vedení. Zde jsem úspěšně zdolal maturitu.
    Následně jsem si podal jen jednu přihlášku na VŠ a to na Univerzitu Karlovu - Pedagogickou fakultu, kde studuji obor technická informační výchova s chemií. Po třech letech jsem úspěšně ukončil bakalářské studium a pak studoval dále v navazujícím magisterském. I to jsem úspěšně ukončil a získal tak titul Mgr.
    Jelikož PedF jsem studoval proto, že chci učit, již jsem si to zařídil a učil jsem na gymnáziu Karla Sladkovského na Sladkovském náměstí v Praze. Je to super práce, i když bohužel podhodnocená, ale tak už to v životě bohužel chodí... Učil jsem rád a doufám, že i studenti mě mají rády (alespoň to tak vypadalo).
    V této škole jsem byl také správcem sítě, metodikem IT vedoucím předmětové komise IT. Vyučoval jsem zde ne jen informatiku, ale i chemii.
Protože jsem fanda do informatiky, resp. obecně do ICT, tak jsem si udělal mezinárodní certifikát ECDL v počítačové gramotnosti.
    Na konci školního roku 2011/2012 jsem odešel z gymnázia, protože jsem se přihlásil na studium teologie, resp. k přípravě ke kněžství. První rok je v Olomouci, protože se jedná o přípravný ročník, který je jen jeden v celé ČR.
    Tak jsem se také dostal a a od září 2012 do června 2013 studuji v Olomouci Jednoletý propedeutický kurz pro teologický konvikt na Univerzitě Palackého v Olomouci na Cyrilometodějské fakultě.
     Dále jsem si podal přihlášku na Teologickou katolickou fakultu UK v Praze, kde bych měl strávit dalších pět let studií. Jak to bude dál, to se uvidí. Studium není lehké. Zatím jsou nejhorší jazyky: latina, řečtina a němčina. Časem bude ještě hebrejština. Tak uvidím. Vzhledem k tomu, že nejsem humanitně zaměřen, studium mi dává opravdu zabrat. A pokud ho dokončím, tak jedině Boží milostí:-).
Moje zájmy
    A teď něco o mých zájmech. Mám rád sladký i slaný:-), prostě rád papám... Mým největším koníčkem jsou počítače. (To je asi vidět, pač kdo jiný má doma server:-)). Z počítačů se snažím toho umět co nejvíce, ale prakticky. Nesoustředím se na nic konkrétně, ale hledám souvislosti a praxi, kterou se taky snažím pak následně učit.
    Další velký koníček je hudba. Hraju na klavír, varhany a teď jsem začal na bicí. Jupíííí. Bez hudby bych to nebyl já a k životu ji hodně potřebuji. Mám ji především jako úžasné odreagování (ukázky viz dále).
    Dále rád fušuji do řemesel. Nejraději mám zedničinu (např. oprava fasády, ukázka v položce "Stalo se"), ale rád se učím čemukoliv. Zrovna tak jako v technice. Techniku prostě miluju!
To ostatní
    Tak a toho kladného už bylo dost a teď taky něco záporného. Jsem ujetý na plyšáky. To je asi vidět. Sic nevím, zda je to kladné či záporné, ale je to tak. Plyšáky mám rád a ze všeho nejraději medvědy. A na jejich počest je udělán i tento web. Ale samozřejmě hlavním důvodem je zas teorie uvedená do praxe. Někteří lidé si myslí, že jsem blázen:-D. Jsem veselý a někdy asi trochu přeháním. Ale je to proto, že mám radost a radosti jsem plný až přetýkám. A tak proč se o ni nepodělit s ostatními???
    A s touto radostí souvisí také to, kde ji beru. Páč to nemám sám ze sebe. Je to tím, že jsem věřící a právě tuhle radost mi dává víra. Ne, není to nějaké vnucování víry, ale je to fakt. Mně to prostě naplňuje, dává mi to smysl života a pak taky to, že člověk není sám. Tak to je a víra a já jsme spolu spjati a ostatní se s tím musí smířit. Ovšem nikomu to nenutím. Jen přeju ten krásný pocit. A s tím i souvisí moje první dílo:
 • Spiritulonky
 •     Je to odvozeno od slov SPIRITUální medaiLONKY. Jsou to krátké myšlenky týkající se víry, které jsem nabyl různými způsoby. Buď jsem se o tom dočetl, nebo jsem to slyšel při výuce náboženství a nebo je to z mé zkušennosti.
Weby, které jsem programoval
 • www.hnedulkov.cz
 •     To je web, ve kterém se právě nacházíte. Je to centrální web mé osoby a vším, co s tím souvisí.
 • www.multi-media.kvalitne.cz
 •     Toto je moje bakalářská práce. Jedná se o výukový web pro podporu výuky multimedií ve formě průvodce, která Vás provede základními pojmy z oblastí zvuku, obrazu a videa. Je tam i spousta praktických interaktivních ukázek a test, který se sám ohodnotí a napíše Vám známku. Bohužel zatím to funguje jen ve Firefoxu. Ale časem by se to mělo změnit.
 • www.hroch.unas.cz
 •     Toto jsou stránky naší rytmické hudební skupiny. Jmenujeme se Hroši a hrajeme různě po kostelích (i mimo) křesťanské písničky. Máme i dvě CD. Více informací i ukázek najdete po kliknutí na adresu.
 • www.rybovka.unas.cz
 •     Na své bývalé střední skole jsem dirigoval Českou mši vánoční od J. J. Ryby. A zde jsou její stránky i ke stažení celé "Rybovky". Ale omluvte grafiku stránek, neb to jsou jedny z prvních, co jsem dělal.
Dirigoval jsem
    Zde si můžete poslechnout, co jsem dirigoval.
 • Velká, převeliká moje akce a to Česká mše vánoční od J.J. Ryby v roce 2011. Lidi jsem sehnal přes internet a na výsledek se podívejte zde:
 • Česká mše vánoční od J.J. Ryby 2006
    Na mé bývalé střední škole bylo zvykem, že vždy někdo ze čtvrtého ročníku se ujmul taktovky a dirigoval těleso cca o 160 lidech ze školy (30 lidí v orchestru a 130 lidí smíšeného sboru). No a já jsem to vyhrál a tak jsem nacvičoval a nacvičoval a nakonec vzniklo toto:
Název Přerhrát Stáhnout
Kyrie prehrat.gif, 889B download.gif, 3,7kB
(15,0 MB)
Gloria prehrat.gif, 889B download.gif, 3,7kB
(12,7 MB)
Graduale prehrat.gif, 889B download.gif, 3,7kB
(8,2 MB)
Credo prehrat.gif, 889B download.gif, 3,7kB
(13,7 MB)
Offertorium prehrat.gif, 889B download.gif, 3,7kB
(17,2 MB)
Sanctus prehrat.gif, 889B download.gif, 3,7kB
(4,7 MB)
Benedictus prehrat.gif, 889B download.gif, 3,7kB
(9,0 MB)
Agnus prehrat.gif, 889B download.gif, 3,7kB
(7,3 MB)
Závěr prehrat.gif, 889B download.gif, 3,7kB
(5,6 MB)
Video ukázka prehrat.gif, 889B download.gif, 3,7kB
(49,0 MB)
Pokud se chcete dozvědět více o této akci, koukněte na www.rybovka.unas.cz.
 • Půlnoční mše v kostele Nejsvětějšího srdce Páně na Vinohradech
    Je již několikaletou tradicí, že každoročně na Štědrý den diriguji půlnoční mši v tomto krásném kostele. Těleso tvoří cca 20 lidí smíšeného sboru a 20 lidí v orchestru. Je to vždy moc pěkné a vy si to můžete poslechout níže:
Název Přerhrát Stáhnout
Tichá noc prehrat.gif, 889B download.gif, 3,7kB
(3,0 MB)
Splnilo se Písmo svaté prehrat.gif, 889B download.gif, 3,7kB
(3,0 MB)
Sláva na výsostech Bohu prehrat.gif, 889B download.gif, 3,7kB
(2,5 MB)
Žalm prehrat.gif, 889B download.gif, 3,7kB
(2,4 MB)
Gloria prehrat.gif, 889B download.gif, 3,7kB
(3,2 MB)
Věřím v jednoho Boha prehrat.gif, 889B download.gif, 3,7kB
(3,0 MB)
Nesem vám noviny prehrat.gif, 889B download.gif, 3,7kB
(4,8 MB)
Svatý svatý svatý Pán prehrat.gif, 889B download.gif, 3,7kB
(1,1 MB)
Beránku Boží prehrat.gif, 889B download.gif, 3,7kB
(0,8 MB)
Chtíc, aby spal prehrat.gif, 889B download.gif, 3,7kB
(2,2 MB)
Pojďte všichni k jesličkám prehrat.gif, 889B download.gif, 3,7kB
(10,4 MB)
Narodil se Kristus Pán prehrat.gif, 889B download.gif, 3,7kB
(6,6 MB)
Video prehrat.gif, 889B download.gif, 3,7kB
(22,2 MB)
Moje hra na klavír
    Zatím jen jedna ukázka, snad časem budou další:-). Ale POZOR!!! Je to jen koníček, tak když to bude trochu kulhat, tak se s tím smiřte. Neb nadání je dar a jak říká přísloví "Darovanému koni na zuby nekoukej", resp. darovanému koníčku na rytmus nekoukej:-).
Název Přerhrát Stáhnout
K. Czerny - etuda prehrat.gif, 889B download.gif, 3,7kB
(1,6 MB)
Moje hra na varhany
    Jak jsem psal výše, tak také hraju na varhany a tady uvádím nějaké nahrávky, resp. jen ukázky. Ale berte to jen jako začátečnické:-) Jsou to všechno improvizace, tak v tom nehledejte harmonické chyby, protože jinak se nedopočítáte:-)
Název Přerhrát Stáhnout
1. ukázka prehrat.gif, 889B download.gif, 3,7kB
(1,6 MB)
2. ukázka prehrat.gif, 889B download.gif, 3,7kB
(2,0 MB)
3. ukázka prehrat.gif, 889B download.gif, 3,7kB
(4,6 MB)
4. ukázka prehrat.gif, 889B download.gif, 3,7kB
(5,0 MB)
Videa, ve kterých hraji
    Zde se můžete kouknout na video, které jsem nejen napsal, ale kde jsem i hrál.
    Vyberte si video a klikněte na něj pro přehátí:
Název Přerhrát Stáhnout
zmenšené či nezmenšené
Houslista prehrat.gif, 889B download.gif, 3,7kB
(19,9 MB)
download.gif, 3,7kB
(100 MB)
Beseda o Vánocích prehrat.gif, 889B download.gif, 3,7kB
(21,7 MB)
download.gif, 3,7kB
(100 MB)
Rozvodová kancelář prehrat.gif, 889B download.gif, 3,7kB
(46,7 MB)
download.gif, 3,7kB
(260 MB)
Taková normální vyučovací hodina prehrat.gif, 889B download.gif, 3,7kB
(48,5 MB)
Není k dispozici
Tvůrčí činnost
    Zde jsou ukázky některých prací, které se mi docela povedly, nebo resp. které mi zabraly hodně času:-).
kurzy Excel Praha - počítačové kurzy Hindemith
Webmaster and © Václav Revenda 2013